Policyjne podsumowanie weekendu na drogach. Dwa wypadki, dwie kolizje i zatrzymane dowody rejestracyjne

0

Giżyccy policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu. W ciągu trzech dni policjanci pracowali na miejscu 2 kolizji i 2 wypadków drogowych. Przeprowadzili 32 kontrole drogowe, w tym zatrzymali 16 kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości.

32 kontrole drogowe, 16 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość – 6 z nich w rejonie przejść dla pieszych. 1 z kierowców nieprawidłowo wyprzedzał, a 5 naruszyło zakaz zatrzymania się i postoju. Funkcjonariusze zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Mundurowi pracowali na miejscu 2 kolizji i 2 wypadków drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (18 sierpnia) kilka minut przed godziną 13:00 w miejscowości Sołdany (gmina Giżycko), gdzie kierowca audi uderzył w drzewo. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że przyczyną wypadku była osa. Jak relacjonował kierowca, jechał z pasażerką. W pewnym momencie do auta wpadła osa, która wleciał pod odzież kobiety. Kobieta wpadła w panikę, wypięła się podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, podnosiła się z siedzenia i przechylała w stronę kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w drzewo. Kierowca był trzeźwy. Kobieta z urazem głowy i klatki piersiowej została przewieziona do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło również w piątek (18 sierpnia) kilka minut przed godziną 17:00 w miejscowości Ruda (gmina Miłki). Zderzenie dwóch pojazdów – osobówki z „koparką”. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volvo wykonywał manewr wyprzedzania „koparki”, kiedy pojazdy zrównał się – doszło do bocznego zderzenia. W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń ciała doznała pasażerka volvo, która została przetransportowana do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze