Wakacje 2016 przechodzą już do historii. Policjanci drogówki wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wakacje to tradycyjnie czas wytężonej pracy policjantów drogówki. To oni co roku dbają o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących w naszym turystycznym regionie.

Mimo, że w tym roku pogoda nie rozpieszczała wczasowiczów ruch na drogach Warmii i Mazur był bardzo duży. Policjanci ruchu drogowego podczas tegorocznych wakacji mieli dużo pracy.

Ze wstępnych danych wynika, że na drogach Warmii i Mazur od początku wakacji do 28 sierpnia 2016 roku doszło do 353 wypadków drogowych, w których zginęło 31 osób, a 472 zostały ranne. Policjanci odnotowali też 3156 kolizji. Podczas tegorocznych wakacji wyeliminowali  834 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę na podwójnym gazie.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie – mł. insp. Robert Zalewski podsumowuje:

– W porównaniu do wakacji 2015 odnotowaliśmy wzrost liczby wypadków, kolizji, więcej także zabitych i rannych w wypadkach drogowych. Pomimo, że policjanci angażowali swoje wszystkie możliwe siły i środki do nadzoru nad ruchem drogowym w regionie zdarzeń było więcej. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nie tylko praca policjantów – to składowa różnych działań                     i zachowań wszystkich uczestników ruchu.

Główną przyczyną wypadków podczas wakacji  było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, na drugim miejscu znalazło się  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Warto podkreślić, że z roku na rok spada liczba  nietrzeźwych kierowców. Podczas tegorocznych wakacji policjanci odnotowali 834 takie przypadki. To o 70 mniej niż podczas ubiegłorocznych wakacji.

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze