Policyjne podsumowanie sylwestra na Warmii i Mazurach

0

Dla większości bawiących się podczas sylwestrowej nocy czas minął w szampańskim nastroju i został zakończony bezpiecznym powrotem do domu. Niestety nie dla wszystkich. Na terenie województwa w ciągu ostatnich kilkunastu godzin doszło do kilku poważnych zdarzeń, gdzie wymagana była interwencja policjantów.

Awantury i kłótnie, a w tle alkohol

Jedną z wielu podobnych interwencji przeprowadzili m.in. policjanci z Lidzbarka Warmińskiego, których w noworoczny poranek, przed godziną 5:00 oficer dyżurny lidzbarskiej komendy skierował do jednej z rodzin mieszkających na terenie miasta. Gdy funkcjonariusze przyjechali pod wskazany adres, awantura domowa jeszcze trwała. 45-latek, który ją wszczął był agresywny wobec konkubiny, wyzywał ją i szarpał za ubrania, uderzał pięściami w twarz. Niestety 45-latek nie uspokoił się nawet w obecności funkcjonariuszy. Ponieważ jego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu najbliższym członkom rodziny, został zatrzymany w policyjnej celi. Mężczyzna był pijany. Swoje zachowanie tłumaczył „kłótnią przy alkoholu”.

Do najpoważniejszego w skutkach zdarzenia związanego z awanturą domową doszło w Elblągu. Tam po godzinie 1:00 w nocy w jednym z mieszkań najprawdopodobniej doszło do sprzeczki i szarpaniny między małżonkam, którzy wrócili do domu od znajomych. W jej trakcie 33-latek miał ugodzić nożem 28-letnią kobietę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe oraz policję. Kobieta była reanimowana, jednak po przewiezieniu do szpitala zmarła. Pracująca na miejscu prokurator zdecydowała o przekazaniu ciała na sekcję, która określi przyczynę śmierci. 33-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2 promile alkoholu.

W Olsztynie w ciągu jednej nocy 80 interwencji

Jak bardzo pracowita jest dla funkcjonariuszy sylwestrowa noc może świadczyć fakt, że policjanci z Komendy Mijeskiej Policji w Olsztynie między godziną 19:00 a 6:00 rano interweniowali około 80 razy. W związku z tymi interwencjami 15 osób (10 mężczyzn i 4 kobiety) Nowy Rok powitało w policyjnym areszcie.

Jedna z zatrzymanych kobiet podejrzewana jest o ugodzenie swojego męża nożem. 36-latka została zatrzymana około godziny 2.00 na terenie Olsztynka. Jej mąż z którym spędzała wspólnie Sylwestra w domu, trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie z kilkoma ranami zadanymi w okolice brzucha. Mężczyzna, z uwagi na zagrożenie życia musiał przejść operację. Kobieta w chwili zatrzymania była pijana. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W tej chwili wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Piękne i niebezpieczne – fajerwerki

Policjanci byli ostatniej nocy wzywani na interwencję także w związku z używaniem materiałów pirotechnicznych. Większość zgłoszeń dotyczyła zakłócania spokoju poprzez natarczywe odpalanie petard. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło natomiast w Elblągu, gdzie niedługo po północy, w trakcie pokazu sztucznych ogni, które odpalane były z wydzielonego placu przy ul. Warszawskiej, przewrócił się jeden z kartonów z fajerwerkami. Wtedy też nastąpiło jego niekontrolowane odpalenie, a w jego wyniku odłamki racy uszkodziły cztery zaparkowane w pobliżu samochody. Na szczęście żadna z osób w pobliżu nie odniosła obrażeń. Policjanci wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Na drogach

Dla wielu noworoczny poranek rozpoczął się od dobrowolnej wizyty w jednostce policji. Do policjantów zgłaszają się kierowcy, którzy z własnej inicjatywy chcą sprawdzić swój stan trzeźwości. Zdecydowana większość rozumie jak ważna jest bezwzględna trzeźwość za kierownicą. Niestety są wciąż tacy, którzy o tym nie myślą.

Według wstępnych danych w ciągu minionej nocy na drogach Warmii i Mazur policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, a przez ostatnie 24 godziny odnotowali blisko 50 niegroźnych kolizji.

Niestety nie wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. Pierwszego dnia nowego roku około godziny 4:00 nad ranem funkcjonariusze drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali zgloszenie, że w miejscowości Nowa Wieś Mała koło Dobrego Miasta samochód osobowy uderzył w drzewo.

Wstępne ustalenia drogówki wskazują na to, że kierujący Audi jadąc drogą wojewódzką 593 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i lewym bokiem uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowało pięciu młodych mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat. Wszyscy trafili do szpitala. Stan czwórki jest bardzo ciężki.

(TM/KN/MP/MK)

KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze