Policyjne patrole w pobliżu szkół i przedszkoli. Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”

3

Początek roku szkolnego spowodował zdecydowany wzrost natężenia ruchu kołowego jak i pieszego w rejonach placówek oświatowych. Policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w rejonach szkół i przedszkoli.

W godzinach rannych oraz popołudniowych w pobliżu szkół i przedszkoli można zauważyć patrole policji. W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci drogówki, wydziału prewencji, a także dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Głównym celem funkcjonariuszy jest przede wszystkim przeprowadzanie przedsięwzięć zapewniających właściwy nadzór nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół, ale i również na drogach do nich prowadzących.

Policjanci zwracają również uwagę na pojazdy, które przewożą dzieci oraz młodzież do placówek oświatowych. Sprawdzają uprawnienia oraz stan trzeźwości kierowców. Zwracają też szczególną uwagę na to, czy dzieci oraz młodzież korzystają prawidłowo z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Policjanci apelują!

W szczególności o ostrożność i rozwagę, którą należy zachować przy przejściu przez jezdnię. Do wszystkich kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi właśnie w rejonie szkół i przedszkoli. Zatrzymajmy samochód przed przejściem dla pieszych, aby dzieciaki mogły bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a po zakończonych lekcjach wrócić do domu. Wszystkim życzymy bezpiecznej drogi do szkoły.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
rodzic

Statystyki trzeba podnieść, święta idą może premia będzie. A przy okazji i rodzica można będzie złapać bez kagańca na twarzy jak chce wejść do szkoły

Tak to widzę

Jakby nie robili to nie dogodzisz. Może niech rodzice zaczną bardziej zwracać uwagę na zachowanie i wychowanie swoich dzieci, to nie będą potrzebne patrole. Dzieci latają kawał na noc, nie mówiąc o tym, że co drugie słowo w ich ustach brzmi na k ch p itd. Jaki rodzic takie dziecko, przykład idzie z domu

lokalny

Wydaje mi się że lepszym pomysłem były by progi zwalniające na cały rok szkolny a nie jednorazowa akcja policji. No chyba że chodzi o nagrody i odznaczenia za wzorową akcję.