Giżyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej przeprowadzili kolejne działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków. Patrole pilnowały porządku na drogach całego powiatu. Przebadano 1051 kierujących.

Wczoraj, 13 lutego trwały wzmożone działania „ Alkohol i narkotyki”. Prewencyjne działania miały na celu wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, a także zapobieganie naruszeniom prawa. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej dokonywali kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych dróg wjazdowych i wyjazdowych z Giżycka.

W trakcie działań sprawdzono trzeźwość u 1051 kierujących. Wśród nich ujawniono 1 osobę, która pomimo cofniętego prawa jazdy, nadal kierowała samochodem. Co stanowi przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Teraz za takie zachowanie mieszkańcowi Giżycka może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat

Funkcjonariusze nałożyli łącznie na kierujących 16 mandatów karnych za naruszenie przepisów prawo o ruchu drogowym oraz zatrzymali 1 dowód rejestracyjny.

Giżyccy policjanci zapowiadają, że będą przeprowadzać kolejne działania ukierunkowane na badanie trzeźwości uczestników ruchu drogowego.  Wszystko po to, by na naszych drogach było bezpieczniej.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze