Policyjne działania „Boże Ciało- Długi Weekend”

2

Informujemy, że od środy giżyccy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Boże Ciało 2019”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami powiatu giżyckiego. Akcja potrwa do niedzieli, 23 czerwca.

Bezpieczny weekend

Policjanci biorą udział w działaniach „Bezpieczny weekend – Boże Ciało ”. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach będą działali nieprzerwanie do późnego wieczora 23 czerwca br. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na pieszych, rowerzystów i ich zachowanie – wszystko dlatego by był to bezpieczny czas na drogach regionu. Policjanci będą kontrolować stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Sezon motocyklowy w pełni, więc policjanci będą także czujnym okiem przyglądać się temu, jak kierowcy aut i motocykliści wywiązują się ze swoich obowiązków na drodze.

Bezwzględna trzeźwość w ruchu drogowym

Wydawałoby się, że to zupełnie naturalne, że tylko trzeźwy kierowca może prowadzić auto. Niestety wciąż znajdują się osoby, które za nic mają życie swoje i innych. Warto reagować, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę. Informujmy Policję, gdy zachowanie innego kierowcy na trasie wzbudzi nasze podejrzenia. Policjanci sprawdzają każdy taki sygnał – dzięki takiej postawie wielu pijanych zostało wyeliminowanych z dróg regionu.

Jeśli mamy wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości – spacer do najbliższej komendy pomoże je rozwiać. Lepiej sprawdzić, niż ryzykować życiem bliskich, życiem niewinnych osób lub w najlepszym wypadku więzieniem.

Zadbaj o komfort jazdy, pamiętaj o wszystkich pasażerach – także tych czworonożnych

Planując nawet krótką podróż warto przygotować się wcześniej. Odpowiednie i przemyślane pakowanie potrzebnych rzeczy pozwoli uniknąć dodatkowego stresu w dniu wyjazdu. Bagaże w aucie należy rozmieścić tak, by nie przesuwały się podczas jazdy i nie stanowiły zagrożenia dla jego użytkowników.

Kierowca musi zadbać także o siebie. Wybierając się w dalszą podróż należy zaplanować trasę, pomyśleć o przerwach na regenerację. Kiedy spada koncentracja, to obniża się refleks, a wtedy bezwzględnie należy zrobić sobie kilkunastominutową przerwę w podróży, pooddychać świeżym powietrzem, zjeść lekki posiłek czy napić się czegoś ciepłego. Za kierownicę trzeba wsiadać wypoczętym i wyspanym, a przede wszystkim prowadząc auto należy zachować bezwzględną trzeźwość.

Podczas przygotowań do podróży nie można zapomnieć o dzieciach – kiedy się nudzą skutecznie potrafią rozproszyć uwagę – trzeba zapewnić im komfort podróżowania.

W żadnym wypadku nie należy zostawiać choćby na chwilę dzieci w zamkniętym samochodzie – takie nierozsądne zachowanie może mieć naprawdę tragiczne skutki.

Często w podróżach towarzyszą nam czworonożni przyjaciele. Prawo o ruchu drogowym nie reguluje sposobu przewożenia zwierząt domowych, ale są pewne zasady, którymi należy się kierować. Przede wszystkim warto pamiętać, że zwierzak, choćby najukochańszy może rozproszyć uwagę kierowcy. Nie może więc swobodnie przemieszczać się w aucie. Dla zwierząt dostępne są specjalne transportery do przewożenia kotów czy mniejszych psów, szelki, czy też maty – takie urządzenia zapewnią bezpieczeństwo zwierzakom, a kierowcom komfort jazdy. Podczas dalszych podróży trzeba pamiętać o regularnych przerwach, by zwierzęta mogły wyhasać się, napić się wody, czy zjeść. Nigdy też nie można zostawić zwierzaka w zamkniętym aucie podczas upału.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
emilka

wyłącz choć na chwile klimę a aucie….robi sie patelnia. 😮 policji fakt, sporo na drogach. Yanosika na szczęscie i w trasę

dziuba

jazda z Yanosikem. 5 patroli, 4 fotoradary – wszystkie potwierdzone