fot. KPP Giżycko

Policjantki z giżyckiej komendy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydminach zorganizowali piknik profilaktyczny w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wydarzenie odbyło się na plaży ,,u Agaty” w Wydminach. 

W piątek (29.07.) policyjna profilaktyk st. asp. Mariola Jagodzińska i kierownik Posterunku Policji w Wydminach st. asp. Joanna Czaplińska zorganizowały piknik profilaktyczny w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W wydarzeniu udział wzięli również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wydminach, którzy wykonali pokazy ratownictwa wodnego przy wykorzystaniu łodzi i sprzętu strażackiego.

Policjantki omawiały najważniejsze zasady bezpieczeństwa nad wodą, a strażacy uczyli uczestników pikniku, przy wykorzystaniu fantomów, udzielania pierwszej pomocy medycznej. Mówiły, jakie należy podjąć kroki i działania, kiedy zauważymy w wodzie kogoś, kto potrzebuje pomocy lub się topi. Uczestnicy mogli także potrenować rzucanie do wody koła ratunkowego oraz bojki ratowniczej.

W trakcie pikniku policjantki przeprowadziły konkurs wiedzy dla najmłodszych uczestników pikniku. Każdy, kto prawidłowo odpowiedział na pytanie, mógł wybrać jedną z ciekawych nagród m.in. piłkę plażową, deskę do pływania, bidon na wodę, kubek, kredki, kredy, worek sportowy. Ponadto wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość zobaczyć sprzęt, jaki jest wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie, wsiąść za kierownicę radiowozu czy ubrać policyjne elementy umundurowania.

Oprócz prezentacji pojazdów i umundurowania, policjantki i strażacy przekazywali zgromadzonym osobom informacje związane z profilaktycznymi akcjami „Bezpieczne wakacje” i „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, gdzie apelowali do dzieci i młodzieży o rozsądek i zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, przestrzegając przed zagrożeniami na drodze, nad wodą, w górach czy na wsi.

Ponadto, w związku z prowadzonymi działaniami „STOP włamaniom do domów”, z dorosłymi uczestnikami wydarzenia prowadzono rozmowy dot. właściwego zabezpieczenia mienia w celu zapobiegania włamaniom w czasie nieobecności związanej z wyjazdami wakacyjnymi.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze