Policjantka z Giżycka stanęła na podium. Zajęła II miejsce w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Pływaniu

2

Na Zalewie na Piskach w Kryspinowie odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. W Mistrzostwach udział wzięła również policjantka z Giżycka st. post. Wiktoria Zarzecka, która stanęła na podium zajmując II miejsce. Jest to kolejny sukces giżyckiej policjantki.

II Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym odbyły się 8 września na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie. O tytuł najlepszego pływaka i puchar Komendanta Głównego Policji walczyło 16 sportowców z całej Polski, w tym 2 pracowników cywilnych. Zawodnicy, zmagając się z czasem i własnymi słabościami mieli do pokonania dystans o długości 3 km. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach.

W pierwszej kategorii zwyciężyła st. post. Monika Pieniążkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, która pokonała dystans w czasie 48 min 36 s. Drugie miejsce zajęła st. post. Wiktoria Zarzecka z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku z czasem 51 min.59 s, a trzecie – mł. asp. Iwona Basara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z czasem 1h 1 min 14s. Puchary Komendanta Głównego Policji wręczył zwycięzcom insp. Tomasz Drożdżak Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który serdecznie pogratulował wszystkim zawodnikom.

Jest to kolejny sukces policjantki z Giżycka. Będąc już na kursie podstawowym aktywnie włączała się w przedsięwzięcia sportowe m.in. uczestniczyła i reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Giżycku w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w Pływaniu Długodystansowym, które odbyły się w akwenie Jeziora Kierskiego w Poznaniu-Kiekurz. Tam Wiktoria zajęła I miejsce w kategorii kobiet i przepływając dystans 3000 metrów uzyskała czas: 00:45:21,17 za co została uhonorowana pucharem Komendanta Głównego Policji. Kolejny raz pokazała co potrafi na krytej pływalni w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie odbyły się Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. W kategorii „OPEN” Wiktoria zajęła również I miejsce na dystansie 50 m grzbietowy, 100 m grzbietowy i 100 m zmienny.

Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych sukcesów!!!