Policjant z giżyckiej komendy najlepszym kierownikiem dzielnicowych w województwie

0

Mł. asp. Daniel Romańczyk Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku uzyskał tytuł najlepszego kierownika dzielnicowych  województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Daniel Romańczyk w Policji pracuje od 11 lat. Na co dzień pełni służbę jako Kierownik Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i RD w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie zarządza 7 dzielnicowymi. To on ustala codzienne zadania dla tych funkcjonariuszy, nadzoruje ich pracę oraz odprawia ich do służby. Swoją karierę w policji rozpoczął od patrolowania giżyckich ulic, następnie pełnił służbę jako pomocnik dyżurnego. Przez kilka lat również pracował jako dzielnicowy, a obecnie zajmuje stanowisko kierownika dzielnicowych. Jako przełożony ma bardzo dobrą opinię wśród swoich podwładnych jak i cieszy się ich zaufaniem.

W dniu 28 września 2018 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się wojewódzkie eliminacje zawodów, które miały wyłonić najlepszych dzielnicowych jak i najlepszego kierownika z regionu Warmińsko-Mazurskiego. W eliminacjach oprócz dzielnicowych udział wzięli wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk jest 19.

Kierownicy rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach:

1. Test wiedzy policyjnej – składał się z 60 pytań

2. Udzielanie pierwszej pomocy

3. Strzelanie

4. Analiza dokumentacji służbowej – obejmującej problematykę z zakresu czynności służbowych realizowanych przez kierownika rewiru dzielnicowych.

Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych w województwie Warmińsko-Mazurskim okazał się mł. asp. Daniel Romańczyk. Zdobył on nagrodę pieniężną, Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz dwie statuetki za najlepszy wynik w konkurencji udzielania pierwszej pomocy oraz analizy dokumentów. W dniach 23 – 26.10.2018 r w Szkole Policji w Katowicach będzie on walczył o miano najlepszego kierownika dzielnicowych w kraju.

KPP Giżycko (ich/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze