Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

0

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Policjant pokazał, że służbę pełni się również poza godzinami pracy. Jego czujność przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który stwarzał realne zagrożenia dla siebie innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (11.08.2020 r.) kilka minut po godzinie 23:00 funkcjonariusz Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku jadąc ulicą Moniuszki w Giżycku zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę, który jechał „wężykiem”.

Sposób poruszania się kierowcy wzbudził u policjanta podejrzenie, że może on być nietrzeźwy. Funkcjonariusz będąc poza godzinami pracy zareagował i zatrzymał kierowcę volkswagena oraz odebrał mu kluczyki. Od kierowcy wyszczuł woń alkoholu. O wszystkim powiadomił dyżurnego giżyckiej komendy. Nietrzeźwego kierowcę przejął patrol policji. 45-letni kierowca nie poddał się badaniu stanu trzeźwości, jak twierdził będzie „grał na czas”. Wobec tego policjanci udali się z nim do szpitala, gdzie pomimo oporu i niechęci poddania się zabiegowi, została od niego pobrana krew do badania.

Ponadto okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Teraz 45-latek będzie tłumaczył się przed sądem, a okres bez prawa jazdy z pewnością się wydłuży.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze