Policjanci zatrzymali włamywaczy – recydywistów. 20-latkowie z Giżycka trafili do aresztu

3

Kryminalni z Giżycka zatrzymali dwóch 20-letnich mężczyzn, podejrzanych o kradzieże i włamania, których dopuścili się w ostatnim czasie na terenie Giżycka. Według ustaleń policjantów, sprawcy włamali się m.in. do aut, garażu, sklepu i domku letniskowego, z których kradli różnego rodzaju sprzęty oraz odzież. 

Policjanci z giżyckiego wydziału kryminalnego pracowali nad sprawami włamań do samochodów i różnego rodzaju obiektów mieszczących się na terenie Giżycka. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego ustalili, że związek z tymi zdarzeniami mają dwaj mieszkańcy Giżycka. 29 listopada zostali oni zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

W trakcie prowadzonych czynności, śledczy ustalili, że 20-latkowie wspólnie i w porozumieniu włamali się do sklepu, skąd zabrali dwa kartony z odzieżą o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Na swoim koncie mają również włamania do aut, garażu i domku letniskowego, skąd dokonali kradzieży sprzętu elektronicznego, elektronarzędzi, sprzętu wędkarskiego. Straty łącznie opiewały na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Policjanci dodatkowo ustalili, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek także z innymi przestępstwami, do których dochodziło na terenie powiatu – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Została odzyskana część skradzionych przedmiotów, które niebawem wrócą do swoich właścicieli. Mężczyźni dopuścili się przestępstw w warunkach recydywy – dodają giżyccy policjanci 

We wtorek (01.12) na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanym mężczyznom zarzuty, dotyczące kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec nich trzy miesięczny areszt.

Za kradzieże z włamaniem w przypadku recydywy, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Krucjata

Krystek szykuj wazyline

m.k.

dwadzieścia lat i już recydywa? ciekawe co dalej…

pyt

Czy to te sk……y, które działały w garażu podziemnym na Armii Krajowej?