Policjanci zatrzymali poszukiwanych. Dwóch zapłaciło grzywnę, jeden trafił do więzienia

0

Każdego dnia do policjantów wpływają nakazy zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury, aresztu lub zakładu karnego osób poszukiwanych. Giżyccy policjanci w poniedziałek (17.04.) zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn, którzy chcieli uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa.

Do zatrzymania pierwszego mężczyzny doszło w Giżycku. 55-latek poszukiwany był przez sąd, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna miał przebywać w więzieniu 5 dni. Jednak znalazł gotówkę i opłacił zaległą grzywnę, po czym został zwolniony.

Drugi z poszukiwanych został zatrzymany na terenie Wilkas. 42-latek miał trafić na 16 dni do więzienia za nieopłacenie zasądzonej grzywny. W trakcie wykonywanych czynności okazał potwierdzenie wpłaty zaległej należności w kwocie 1 tys. złotych i również został zwolniony.

Natomiast 30-latek nie miał możliwości „wykupienia” swoich win. Sąd w Giżycku wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do aresztu. Mężczyzna najbliższe 209 dni spędzi za kratkami za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

(Źródło: KPP Giżycko) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze