Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Za kwotę otrzymanego mandatu mógłby kupić nowy rower

1

Wysokim mandatem zakończyła się jazda na rowerze dla 42-letniego mieszkańca gminy Giżycko. Zatrzymany do kontroli mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 1 promil alkoholu. Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali go mandatem w wysokości 2500 złotych. 

We wtorek (27.12.) kilka minut po godzinie 7:00 na terenie gminy Giżycko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę.

Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych – przekazują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. 

Policjanci przypominają

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila). Z kolei, jeśli kierujący jest w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi), zostanie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kurak

Ja pie..dle,to się na bandytę zasadzili.