Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował mieszkankę Giżycka metalową rurką

0

Giżyccy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o dokonanie czterech przestępstw, w tym trzech rozbojów. Mężczyzna wobec swoich ofiar był brutalny – jedna z pokrzywdzonych kobiet trafiła ze złamaną ręką do szpitala.

Sprawa z Giżycka miała swój początek w grudniu ubiegłego roku, na terenie Giżycka doszło do szeregu przestępstw dotyczących rozboju na mieszkańcach miasta. Decyzją Sądu zatrzymany wtedy 24-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast jego „wspólnik” otrzymał dozór policji.

Policjanci w tej sprawie nie wykluczali dalszych zatrzymań. W środę (25.05.2016) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali kolejnego ze sprawców rozboju. Okazał się nim 27-letni Damian P., który przyznał się do jednego z czynów na szkodę mieszkanki Giżycka.

Działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, używając przemocy, uderzając metalową rurką po całym ciele, kopiąc i uderzając rękoma, zabrał zaatakowanej kobiecie telefon komórkowy Mężczyzna przyznał się także, że przyjął inny telefon komórkowy, który został uzyskany w wyniku przestępstwa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy oraz wyjaśnienia pokrzywdzonych pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu oraz potwierdzają, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia wszystkich czterech przestępstw przez 27-letniego Damiana P.

Decyzją Sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

KWP Olsztyn

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze