Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile!

0

Niechlubny rekordzista minionego weekendu wydmuchał ponad 3 promile. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

W sobotę (23.07.) około godziny 15:40 patrol Żandarmerii Wojskowej zatrzymał na ul. Białostockiej w Giżycku osobowe bmw, którym kierował 43- letni mieszkaniec woj. lubelskiego. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, a jego auto trafiło na policyjny parking. 

Tego samego dnia około godziny 22:05 w miejscowości Piękna Góra patrol ruchu drogowego giżyckiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej kierującego audi.

26-letni mieszkaniec gminy Giżycko przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał 0,6 promila. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

Giżyccy policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. 

Mimo dotkliwych kar za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, cały czas po naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy. Nie odstrasza ich nawet groźba 2 lat pozbawienia wolności ani zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata czy wysoka grzywna – 5 tysięcy złotych. Siadają za kierownicę często w stanie upojenia alkoholowego, powodując poważne zagrożenie bezpieczeństwa na drogach – dodają policjanci. 

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze