Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku interweniowali wobec dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Jeden z nich zakończył jazdę w przydrożnym rowie. 

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w Giżycku na ulicy Warszawskiej. Kierujący fiatem jechał z pasażerką, w trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 1 promil alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierowca zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył kierowca vw passata. Okazało się, że mężczyzna wjechał do przydrożnego rowu i wszystko wskazywało na to, że jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 50-letniego kierowcy volkswagena ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

Weekend na drogach powiatu 

W trakcie minionego weekendu policjanci z giżyckiej drogówki przeprowadzili 35 kontroli drogowych. 17 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 1 z nich w rejonie przejścia dla pieszych. 2 kierowców nieprawidłowo wyprzedzało, a w 3 przypadkach policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny i brak badań technicznych. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości u 25 kierowców, 2 było pijanych.

(KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze