Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podróżujących

0

Święta Bożego Narodzenia to okres zwiększonego natężenia ruchu drogowego. Jak każdego roku, o bezpieczeństwo podróżujących dbają policjanci. Funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz czy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. 

Jak co roku podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwają policjanci ruchu drogowego.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują także ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach – przekazują policjanci z KPP Giżycko

Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Nie będzie pobłażania dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego i wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli zapewniającą możliwość pełnego panowania nad pojazdem – dodają giżyccy mundurowi 

Jest to ważne zwłaszcza w okresie trudnych warunków atmosferycznych – śliskiej, mokrej lub oblodzonej jezdni, a także szybko zapadającego zmroku i często występującego zamglenia. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Podkreślenia również wymaga fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy. W wielu przypadkach przez ich lekkomyślność koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze