Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Kruklankach i Wydminach. ZDJĘCIA

0

Spotkania funkcjonariuszy giżyckiej komendy z gronem pedagogicznym oraz uczniami i dziećmi w szkołach i przedszkolach odbywają się w ramach działań profilaktycznych. 

Tym razem w poniedziałek (17.10.) i środę (19.10.) mundurowi odwiedzili dzieci Szkoły Podstawowej w Kruklankach i Szkoły Podstawowej w Wydminach.

Podczas spotkań policjanci omawiają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznych zabawach w szkole, wzajemnej pomocy oraz unikania zagrożeń. Nie brakuje również wykładów na temat poprawnego zachowania się w sytuacji spotkania osoby obcej, czy groźnego zwierzęcia, a także przypomnienia numerów alarmowych.

W trakcie spotkań zostają odegrane scenki mające zobrazować dzieciom niebezpieczeństwa czyhające każdego dnia. Forma zabawy, a jednocześnie nauki podnosi bardzo świadomość najmłodszych.

Spotkania z funkcjonariuszami mają za zadanie uświadomić uczniom, jak ważne jest podnoszenie wiedzy odnośnie bezpieczeństwa. Po prelekcjach funkcjonariusze wręczali najmłodszym dzieciom odblaski w ramach akcji ,,Świeć przykładem” i ,,Bądź widoczny na drodze”

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

Źródło, fot.: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze