Policjanci z Rynu mają nowy sprzęt do badania trzeźwości kierowców

0

Ryńscy policjanci otrzymali nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości „AlcoBlow”. Posłuży on do eliminowania z dróg pijanych kierowców. Zakupu nowego urządzenia dokonał Urząd Miasta i Gminy Ryn, a urządzenie przekazał na ręce policjantów Burmistrz Miasta i Gminy Ryn.

Dzisiaj, 6 kwietnia Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Jacek Tarnacki oraz Kierownik Posterunku Policji w Rynie asp. Marcin Szczesny odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Ryn Józefa Karpińskiego urządzenie do badania stanu trzeźwości  „AlcoBlow”.

„AlcoBlow” jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą „AlcoBlow”, że kierowca jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie.

Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 15 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości kierujących.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze