Giżyccy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową nie zwalniają tempa. Już drugi raz w tym miesiącu zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających. Tym razem w mieszkaniu 32-latka znaleźli blisko 1 kilogram marihuany. Dzięki ich skuteczności na rynek nie trafi blisko 1000 porcji tego narkotyku. 

Giżyccy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz mogą nimi handlować. Tym razem ustalenia doprowadziły do jednego z giżyckich mieszkań. Wszystko wskazywało na to, że jego lokator może posiadać narkotyki.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W mieszkaniu 32-latka zabezpieczyli blisko 1 kilogram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany.

Przypomnijmy, że jest to już drugie w tym miesiącu zabezpieczenie tak dużej ilości środków odurzających przez giżyckich kryminalnych. 3 października br. policjanci zapukali do drzwi mieszkania 31-latka. Po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleźli w piwnicy znaczną ilość środków odurzających. Narkotyki były ukryte w słoikach, miskach i reklamówkach. Funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny, a po zważeniu i sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że to marihuana w ilości niemal 1 kilograma oraz 35 gram amfetaminy.

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających podejrzanym grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko ich/in

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ciekawi mnie to

Dziwne że kryminalni zajmują się tylko marihuaną, jakoś nie widzę artykułów z zatrzymań ludzi którzy rozprowadzają AMFETAMINĘ a jest to substancja, którą łatwiej dostać na mieście oraz jest groźniejsza dla zdrowia konsumenta używki ale również ludzie pod jej wpływem są bardziej groźni dla społeczeństwa. Tyle w temacie.