Policjanci z Giżycka spotkali się z pielgrzymami i uczestnikami Światowych Dni Młodzieży

0

Policjanci w Giżycku spotkali się z pielgrzymami z Litwy oraz wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży. Rozmawiali z nimi o tym jak postępować w sytuacjach zagrożenia oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas takich masowych uroczystości.

W środę (20.07.2016) kilka minut po godz. 14:00 w Parafii św. Kazimierza w Giżycku odbyło się uroczyste przywitanie pielgrzymów, którzy przyjechali z Litwy na Światowe Dni Młodzieży. W powitaniu brali udział również giżyccy policjanci, którzy mieli możliwość spotkania się i porozmawiania z pielgrzymami i wolontariuszami na temat bezpieczeństwa zarówno przed jak i w trakcie trwania Światowych Dni Młodzieży.

Podczas rozmów, mundurowi zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać pielgrzymi i wolontariusze podczas ŚDM, wskazali również jakie informacje należy niezwłocznie przekazać policjantom, a jakie organizatorom lub innym służbom ratunkowym zaangażowanym w zapewnienie bezpieczeństwa. Poruszone zostały m.in. zagadnienia związane z zachowaniem osób w tłumie, w przypadku wybuchu paniki, jak również przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachowanie się w przypadku wystąpienia zagrożenia atakami terrorystycznymi.

KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze