Policjanci z Giżycka otrzymali narkotestery

1

Policjanci z Giżycka otrzymali testy do wykrywania narkotyków. Narkotestery na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomira Ozygały, przekazała Ewa Ostrowska Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. 

Wczoraj, 26 kwietnia  Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała odebrał z rąk dyrektora Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Ewy Ostrowskiej testy do wykrywania narkotyków. Narkotestery zostały zakupione ze środków finansowych Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku w ramach realizacji Ogólnopolskiej Kampanii informacyjno – edukacyjnej pn „Powstrzymaj Pijanego Kierowcę”.

Przy ich pomocy funkcjonariusze bardzo szybko mogą sprawdzić, czy zatrzymany np. do kontroli drogowej kierowca jest pod wpływem narkotyków. Testy będą także pomocne przy prowadzonych działaniach przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego.

Urządzanie to po pobraniu próbki śliny bardzo szybko daje pewną informację czy osoba znajduje się pod wpływem środków odurzających. Narkotestery rozpoznają  5 głównych grup narkotyków, głównie: amfetaminy, metaamfetaminy, kokainy, marihuany oraz opiatów. Po takim badaniu, w przypadku wyniku pozytywnego, niezbędne jest dodatkowe badanie krwi lub moczu.

Dzięki takiemu wsparciu, policjanci mogą dokonywać częstszych kontroli kierowców pod kątem wcześniejszego zażywania narkotyków. Tacy kierowcy stanowią na drogach śmiertelne niebezpieczeństwo. Dlatego istotne jest, aby osoby te z ruchu były skutecznie eliminowane.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
on

no i co z tego…. kilka dni temu jakiś kretyn..najprawdopodobniej pijany lub naćpany o mało nie wjechał w matkę z dzieckiem po wyprzedzaniu na trzeciego. Policja wezwana…świadkowie byli…a wariat dalej jeździł po Giżycku. Z urządzeń to trzeba korzystać a nie mieć je na stanie.