Policjanci wraz ze strażakami kontrolują obozy harcerskie

0

Od początku wakacji trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Policjanci wraz ze strażakami odwiedzają obozy harcerskie sprawdzając, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Wspólnie udzielają wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenach obozów.

Od początku wakacji policjanci w powiecie giżyckim przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. W ubiegłym tygodniu na terenie naszego regionu przeprowadzone zostały kontrole obozów harcerskich, które organizowane są głównie na terenach leśnych.

Mundurowi odwiedzili obozy harcerskie sprawdzając, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Prowadzili też pogadanki na temat właściwego zachowania w różnych krytycznych sytuacjach uwrażliwiając uczestników obozu na występowanie możliwych niebezpieczeństw.

Strażacy na spotkaniu z harcerzami oraz kadrą obozu omawiali zagadnienia z zakresu zagrożenia pożarowego oraz zagrożeń atmosferycznych. Przypomnieli również warunki ewakuacji z terenu obozu do miejsc bezpiecznych.

Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze