Policjanci w weekend skontrolowali ponad 100 kierowców. Niektórzy stracili prawo jazdy

2

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podsumowali miniony weekend na drogach powiatu giżyckiego.   

W weekend (2-4 lutego) policjanci giżyckiej drogówki wykonując czynności służbowe na drogach powiatu, ujawnili 47 naruszeń przepisów ruchu drogowego. 33 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 1 z nich przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w wyniku czego stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze skontrolowali także stan trzeźwości u 106 kierowców i udaremnili dalszą jazdę kierowcy, który wcześniej pił alkohol.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce policjantów w niedzielę (4 lutego). Kontrola dotyczyła braku włączonych świateł mijania. Podczas czynności okazało się, że oprócz braku aktualnych badań technicznych pojazdu, 56-letni kierowca forda jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, teraz wytłumaczy się przed sądem.

Natomiast „pirat drogowy” z prędkością 106 km/h pędził przez miejscowość Konopki Wielkie (gmina Miłki). Za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 13 punktów karnych i zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Paweł

Ohhh Tomek i po co ci to było? I pod samym domem się dałeś łapnosc

Klucznik

Za narkomanow sie nie biora?