Policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły

2

Każdego roku, gdy kończą się wakacje, a najmłodsi idą do szkoły, giżyccy policjanci ruszają ze szczególną misją – uczą dzieci jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu.

Również na początku roku szkolnego 2021/2022 funkcjonariusze prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji najwięcej funkcjonariuszy pojawia się w rejonach szkół i przedszkoli.

Policjanci prowadzą kontrole w zakresie właściwego oznakowania przejść dla pieszych oraz respektowania zasad i przepisów ruchu drogowego przez kierowców i pieszych użytkowników dróg publicznych (tu szczególnie uczniów szkół podstawowych).

Policjaci propagują wśród dzieci oraz rodziców świadome i bezpieczne zachowania na drodze. Szczególną uwagę zwracają na edukację najmłodszych uczniów, którzy wchodzą w świat nauki – nie tylko tej szkolnej, ale także tej związanej z ruchem drogowym.

Dlatego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci od początku września prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu policjanci rozmawiają głównie o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.

Prowadzący spotkanie funkcjonariusze starają się wyrobić wśród dzieci m. in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i tylko na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika.

Tym razem, w ramach akcji funkcjonariusze zawitali do przedszkolaków oraz klas I, II i III Szkoły Podstawowej w Wydminach.

fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Bonisławski

Pani kierownik bawi sie z dziećmi zamiat pilnować porządku na terenie gminy.

Nasty

Najwidoczniej dzieci trzeba uczyć nawet przechodzenia przez ulicę patrząc jak latają nie patrząc na samochody