Policjanci, strażacy i pracownicy sanepidu kontrolowali obozy harcerskie w Wydminach

0
fot. KPP Giżycko

Kolejne spotkanie z Komendantami Obozów Harcerskich. Tym razem policjanci wraz ze strażakami i przedstawicielami sanepidu, odwiedzili dwa obozy harcerskie stacjonujące na terenie Wydmin, sprawdzając, czy ich uczestnicy są bezpieczni. 

Od początku wakacji policjanci we współpracy z innymi służbami kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu giżyckiego.

Kontrole obozów harcerskich to priorytet i dokonywane są na terenach leśnych, gdzie organizowany jest odpoczynek letni dla dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze oraz przedstawiciele sanepidu odwiedzając obozy harcerskie, sprawdzają, czy ich uczestnicy są bezpieczni. Prowadzą też pogadanki na temat właściwego zachowania w różnych krytycznych sytuacjach, uwrażliwiając uczestników obozów na występowanie możliwych niebezpieczeństw – informują giżyccy policjanci. 

Strażacy na spotkaniu z harcerzami oraz kadrą obozu omawiali zagadnienia z zakresu zagrożenia pożarowego, oraz zagrożeń atmosferycznych. Przypomnieli również warunki ewakuacji z terenu obozu do miejsc bezpiecznych. Podczas spotkania został również przeprowadzony test ewakuacji na terenie obozu.

Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Funkcjonariusze są w stałym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze