Na terenie Giżycka odbyły się wspólne działania Policji i Straży Pożarnej, które miały na celu dokonanie kontroli kierowców oraz ich stosowanie się, bądź nie do sygnalizatora świetlnego znajdującego się przy ulicy Warszawskiej, który nadaje sygnał czerwony w momencie wyjazdu wozów strażackich w związku z nagłą interwencją.

W Giżycku przy ulicy Warszawskiej w obrębie budynku Straży Pożarnej zainstalowany jest sygnalizator świetlny, którego rolą jest informowanie kierowców o możliwości przejazdu. Sygnalizator służy Straży Pożarnej w momencie wyjazdu ich wozów z budynku w przypadku nagłej interwencji. Sygnalizator nadaje dwa światła – żółte, migające, które oznacza: UWAGA! OSTROŻNIE!, natomiast światło czerwone oznacza, bezwzględne zatrzymanie się przed sygnalizatorem.

Podczas prowadzonych działań, które odbyły się 21.12.2016 r. i 5.01.2017 r. Policjanci ujawnili pięciu kierowców, którzy nie zareagowali na nadawane światło czerwone, a tym samym naruszyli przepisy prawo o ruchu drogowym, skutkiem czego było postępowanie mandatowe.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
.

Ile razy ja sie tam zatrzymywałem to i tak zawsze któryś mnie z trąbił i wyprzedzał

hhhh

Nowy Rok więc trzeba nabić statystyki