Policjanci spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bystrym

0

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” – to temat spotkań policjantów z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bystrym. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu.

W poszczególnych województwach na terenie Polski rozpoczynają się ferie. Giżyccy dzielnicowi realizujący zagadnienia profilaktyki społecznej już spotykają się z uczniami. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2020”. Wczoraj funkcjonariusze odwiedzili Szkołę Podstawową w Bystrym.

Podczas spotkania dzielnicowi przypomnieli dzieciom m.in. o tym jak można bezpiecznie spędzać czas wolny. Rozmawiali także o bezpieczeństwie w sieci oraz o tym, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych. Funkcjonariusze przypomnieli także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Zimowe ferie to również czas nasilenia zachowań ryzykownych wśród młodych ludzi, którzy w tym czasie, korzystając z czasu wolnego, częściej niż zwykle sięgają po różne używki, dopuszczają się popełniania czynów zabronionych. Stąd nasz apel do rodziców: otoczcie Państwo swojej dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań!

Policjanci w czasie zimowego odpoczynku będą sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Będziemy także kontynuować działalność profilaktyczno-edukacyjną w miejscach zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze