Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku

0
fot. KPP Giżycko

Czym jest przemoc rówieśnicza i demoralizacja, jakie konsekwencje za swoje zachowanie może ponieść nieletni – to tematy, które omówili policjanci podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku.

Rozmowa z dziećmi i młodzieżą jest jednym z elementów działań prewencyjnych giżyckiej Policji. Funkcjonariusze systematycznie spotykają się z uczniami szkół podstawowych i średnich. Rozmawiają o zagrożeniach, na jakie są narażeni młodzi ludzie.

Policjantka zajmująca się problematyką nieletnich asp. szt. Iwona Chruścińska oraz dzielnicowy st. sierż. Kamil Mendelewski, odwiedzili uczniów klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku.

Na początku spotkania uczniowie wspólnie z policjantami obejrzeli film profilaktyczny dotyczący negatywnych i przestępczych zachowań przy użyciu telefonu i internetu. W drugiej części spotkania uczniowie dowiedzieli się, kim jest osoba nieletnia, co kryje się pod pojęciem demoralizacji oraz czym jest czyn karalny oraz co to jest przemoc rówieśnicza.

Usłyszeli również, jakie konsekwencje grożą im w przypadku wagarowania, nieprzestrzegania regulaminu szkolnego oraz picia alkoholu czy palenia papierosów. Nie zabrakło także porad dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu.

Uczniowie wykazali duże zainteresowanie omawianą tematyką, o czym świadczyły zadawane pytania i dyskusja na tematy, które szczególnie ich interesowały.

(źródło: KPP Giżycko) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze