Policjanci spotkali się z uczniami i przedszkolakami

0

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” i „Bezpieczna droga do szkoły” to działania, w ramach których policjanci powiatu giżyckiego spotykają się z dziećmi przypominając o bezpiecznych zachowaniach w codziennym życiu. W ramach tych zajęć, uczniowie pod okiem policjantów ćwiczą prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Dzisiaj, 12 września policjanci giżyckiej komendy spotkali się z uczniami i przedszkolakami ze szkół w Bystrym i Staświnach oraz Przedszkola nr 4 w Giżycku. Z najmłodszymi omawiali zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Dzielnicowi rozmawiając z uczniami i przedszkolakami przypomnieli ważne zasady jakie obowiązują na drodze, a także wyjaśniali po co są pasy na jezdni.

Dużą uwagę zwrócili na poprawność przechodzenia przez przejście dla pieszych, wskazując najczęstsze błędy popełniane przez pieszych i jakie środki ostrożności należy zachować. W trakcie spotkania omówili także prawidłowe zachowanie w relacji uczeń – osoba obca oraz człowiek – pies.

Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniach, wykazując się dużą wiedzą. Poza teorią, przyszedł czas na praktykę. Przedszkolaki z Przedszkola nr 4 w Giżycku wspólnie z policjantami asp. szt. Markiem Mieszkowskim wyszli na drogę, gdzie ćwiczyli przechodzenie przez jezdnię, w sytuacji gdy są sami na drodze.

Po ćwiczeniach dzielnicowy pokazał i wyjaśnił jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa i opowiedział co dzieje się z ciałem człowieka w chwili zderzenia. Dużą uwagę zwrócili na poprawność zapięcia pasów i konieczność jeżdżenia w fotelikach.

Policjanci poza tematami omawianymi z uczniami klas pierwszych, przypomnieli między innymi o przepisach dotyczących jazdy na rowerze oraz bezpieczeństwie w sieci.

Na zakończenie spotkania uczniowie klas I otrzymali elementy odblaskowe. Mamy nadzieję, że dzisiejszą lekcje o bezpieczeństwie zapamiętają na zawsze, a wiedzę będą wykorzystywać z codziennym życiu.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze