Policjanci spotkali się z dziećmi z przedszkola „Krasnal”

0
fot. KPP Giżycko

To kolejne spotkanie z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Tym razem policjanci z dziećmi, przemierzając giżyckie ulice, rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. 4-latki z przedszkola „Krasnal” w Giżycku już wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Policjanci z Giżycka podkom. Piotr Drozdowski oraz asp.szt. Iwona Chruścińska spotkali się z dziećmi z przedszkola „Krasnal” w Giżycku w ramach kampanii pn. „Kręci mnie Bezpieczeństwo”. Spotkanie było poświęcone podstawowym zagadnieniom z ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się przez najmłodszych na drogach i w miejskim środowisku. Chociaż przedszkolaki nie są samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, to policjanci dbają, aby podstawowe zasady bezpieczeństwa przyswajały już od najmłodszych lat. Uczą się tym samym właściwego poruszania na drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych, odpowiedzialnego zachowania w rejonie dróg, w parkach i na placach.

Tym razem policjanci i przedszkolaki wybrali się na wspólny spacer ulicami Giżycka, podczas którego omawiali znaki drogowe, jak i zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych. Aby dzieci były bezpieczne i widoczne na drodze otrzymały elementy odblaskowe. Pamiętajmy, że niewielki element odblaskowy może uratować nam życie, ponieważ dzięki niemu jesteśmy widoczni dla kierującego z odległości, która daje kierowcy czas na zmniejszenie prędkości i bezpieczne wyminięcie pieszego.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze