W minionym tygodniu (23.11.2016 r.) w Parafii Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku spotkali się policjanci z duchownymi z dwóch Dekanatów Giżycko, w spotkaniu uczestniczyło 7 księży. Szkolenie z zakresu „Bezpieczeństwo w parafii” przeprowadził Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku asp. szt. Jacek Tarnacki.

Celem szkolenia osób duchownych było zwiększenie świadomości przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwa osobistego np. w trakcie wizyt duszpasterskich lub podczas uroczystości sakralnych, sposoby zabezpieczenia obiektów sakralnych, plebanii oraz dóbr kultury pozostających na wyposażeniu parafii. Zebrani rozmawiali również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a w tym bezpieczeństwo osób starszych.

Jednym z istotnych elementów szkolenia było przedstawienie zasad postępowania w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Uczestnikom spotkania przedstawione zostały ponadto zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze, realizowana inicjatywa szkoleniowa, poprzez wzrost świadomości na temat możliwych zagrożeń, zapewne przyczyni się do  poprawy bezpieczeństwa w parafiach.

Poprzedzając szkolenie z duchownymi, policjanci odwiedzali księży w ich parafiach w miejscowości Orłowo, Miłki, Rydzewo, Wydminy i Zelki, gdzie wspólnie rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Podczas spotkań mundurowi przekazali  duchownym elementy odblaskowe, które następnie trafią w szczególności do osób starszych.

Żródło,foto: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze