Policjanci skontrolowali 327 kierowców. Rekordzista miał 1 promil

1

Przez cały dzień giżyccy policjanci prowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. Funkcjonariusze przebadali trzeźwość 327 kierowców na obecność alkoholu i narkotyków, zatrzymali 2 pijanych „za kółkiem”. Rekordzista miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Działania „Alkohol i Narkotyki” prowadzone były przez cały dzień. Miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i po użyciu narkotyków. Policjanci kontrolowali pojazdy na terenie całego powiatu.

Na szczęście tylko w dwóch przypadkach wynik badania okazał się pozytywny. Rekordzistą okazał się 41-letni Tomasz C., który został zatrzymany do kontroli przy ulicy Królowej Jadwigi w Giżycku. O godzinie 18:40 jadąc mazdą miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Drugi z kierowców został zatrzymany w m. Bystry gmina Giżycko. 37-letni mieszkaniec Giżycka miał w organizmie nie całe pół promila alkoholu. Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Niebawem nieodpowiedzialni kierowcy staną przed sądem. Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą do dwóch lat pozbawienia wolności. W obu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.

Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość i nie wsiadanie za kierownicę samochodu nawet po niewielkiej ilości wypitego alkoholu.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Szefuncio

A narkotestow zero ciekawe ile nacpanych bylo i im sie udalo pewnie 10% z tych 330 osob.