W Państwowej Szkole Muzycznej w Giżycku odbyło się spotkanie z seniorami w ramach kampanii profilaktycznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

Spotkanie z seniorami odbyło się we wtorek (13.12.2022 r.) i jest efektem zdiagnozowanych potrzeb lokalnych mieszkańców dotyczących zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w życiu codziennym.

Aby zapobiec działalności oszustów wykorzystujących szczerość i dobrą wolę seniorów należy cyklicznie komunikować, mówić i przestrzegać przed zagrożeniami, z jakimi seniorzy mogą się spotkać, odbierając np. połączenie telefoniczne. Podczas spotkania zostało również omówione bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak i zagrożenia w świecie wirtualnym – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko. 

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zgromadziło się kilkudziesięciu seniorów, którzy mieli możliwość wysłuchać kom. Jacka Tarnackiego Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Giżycku oraz st. asp. Mariolę Jagodzińską Kierownika Rewiru Dzielnicowych KPP w Giżycku, którzy w codziennej służbie mają do czynienia z osobami pokrzywdzonymi i zagrożeniami jakie czyhają na osoby w życiu codziennym. Funkcjonariusze także dbają o bezpieczeństwo seniorów.

fot. KPP Giżycko

W debacie udział wzięli: Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku Pani Ewa Ostrowska oraz seniorzy Uniwersytetu III Wieku, którzy czynnie brali udział w rozmowie, mówiąc o pozytywnych stronach bezpieczeństwa jak i zwrócili uwagę na zagrożenia, które zauważyli w swojej okolicy.

Na zakończenie seniorzy otrzymali symboliczne elementy odblaskowe przekazane przez Panią Ewę Ostrowską oraz materiały edukacyjne informujące o zagrożeniach i zawierające potrzebne numery telefonów, a także informacje o aplikacjach poprzez które seniorzy mogą komunikować się z policjantami i informować o zagrożeniach w powiecie giżyckim.

źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
KGP

Dobrze że nie bylo tam rego z granatnikiem