Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie spędzić wakacje

0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne pn. „Bezpieczne wakacje” – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Spotykają się z młodzieżą na terenie całego powiatu – wszystko po to, żeby uświadomić młodzieży jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą oraz podczas zbliżających się wakacji.

Nadchodzący okres wakacyjny jest dobrą okazją do edukowania i przypomnienia młodzieży w zakresie bezpiecznego korzystania z dni wolnych od szkoły. Policjanci wzięli udział i organizują szereg spotkań: m.in. w Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku, Szkole Podstawowej nr 1 w Giżycku, Szkole Podstawowej nr 2 w Giżycku.

Fot.KPP Giżycko

W trakcie spotkań funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie nad wodą, przestrzegali przed kąpaniem się na tzw. „dzikich” kąpieliskach. Policjanci edukowali z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków przez każdą osobę poruszającą się po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Uczniowie chętnie oglądali policyjny sprzęt i wyposażenie funkcjonariuszy.

Wśród pedagogów i nauczycieli promowana również była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- aplikacja służąca aktywnemu działania społeczeństwa w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego. Spotkanie z Policją dało możliwość zapoznania się z pracą mundurowych oraz poznania swoich dzielnicowych.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze