Policjanci przygotowują się do sezonu letniego

2

Policjanci przygotowują się do sezonu letniego i są zaangażowani w zapewnienie bezpieczeństwa turystom. Dlatego też w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku odbyło się spotkanie policjantów i przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu w sezonie letnim. 

Powiat giżycki obfituje w piękne lasy i jeziora, które bardzo chętnie każdego roku odwiedzane są przez liczną grupę turystów w sezonie letnim. Wtedy małe miejscowości stają się centrum zabawy i sportów wodnych, a wąskie uliczki zapełnione są zaparkowanymi samochodami. To co roku prawdziwy sprawdzian dla służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu.

W tym okresie zawsze jest znacznie więcej patroli policyjnych zarówno na drodze, wodach, jak i patroli pieszych w rejonie np. plaż. Aby wszystko było zapięte na „ostatni guzik”, w piątek (21.04.) w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku odbyło się spotkanie dotyczące zabezpieczenia sezonu letniego. W spotkaniu uczestniczyli policjanci i przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w powiecie. Podczas spotkania omówiono kierunki i planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów, a także omówiono sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych. Każdy z uczestników mógł wyrazić swoją opinię w tym zakresie. Informacje te są przydatne do wypracowania rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa nad wodą zarówno przez mieszkańców, jak i odwiedzających nasze tereny turystów.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo turystom w okresie letnim policjanci będą mi.in patrolować miejsca turystyczne, takie jak plaże, parki czy centra miasta, aby monitorować sytuację i zapewnić obecność sił policyjnych w tych miejscach. Patrolować także będą ośrodki wypoczynkowe i kempingi w celu zapewnienia bezpieczeństwa turystom na obszarach rekreacyjnych. Głównym zadaniem funkcjonariuszy będzie przede wszystkim udzielenie pomocy i informacji turystom poprzez udzielanie im informacji o lokalnych przepisach, zasadach i regulacjach, a także pomagać turystom w sytuacjach awaryjnych/kryzysowych. Skupią się również na monitorowaniu ruchu drogowego.

W sezonie letnim ruch drogowy będzie wzmożony ze względu na zwiększony ruch turystyczny. Policjanci drogówki będą przeprowadzać kontrole prędkości, sprawdzać trzeźwość kierowców i egzekwować przepisy drogowe, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Ważnym elementem jest reagowanie na sytuacje awaryjne. Policjanci są przeszkoleni do reagowania na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe takie jak wypadki drogowe, utonięcia, zaginięcia czy inne niebezpieczne sytuacje. W tym zakresie będą współpracować z innymi służbami, takimi jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy służby ratownictwa wodnego, w celu zapewnienia kompleksowej ochrony i bezpieczeństwa turystom. Wspólna koordynacja działań ma przyczynić się do szybszego i bardziej efektywnego reagowania na sytuacje kryzysowe.

Kolejnym działaniem jest edukacja turystów. Policjanci będą prowadzić kampanie edukacyjne i informacyjne skierowane do turystów, dotyczące zasad bezpieczeństwa, takich jak unikanie niebezpiecznych zachowań na plażach, zabezpieczenie mienia czy dbanie o bezpieczne korzystanie z dróg. Edukacja turystów ma na celu przyczynić się do zwiększenia ich świadomości i odpowiedzialności, co z pewnością zagwarantuje bezpieczeństwo i przyjemnie spędzony czas na wakacjach.

(Źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
M. Wróbel

Może niech się zajmą wyjcami nocnymi, którzy wyją po pijaku w centrum tego biednego miasta.

Mantel

To sa ich uchole.