Policjanci przez weekend zatrzymali 9 pijanych kierowców. Wśród nich 15 i 16-latek

0

Podczas minionego weekendu ełccy policjanci zatrzymali dwóch młodych chłopaków, którzy kierowali rowerami pod wpływem alkoholu. 16-letni rowerzysta miał 2 promile, jego o rok młodszy kolega prawie promil alkoholu w organizmie. Chłopcy poruszali się rowerami w gminie Prostki. Materiały z tego zdarzenia trafią do sądu rodzinnego i nieletnich.

Niestety dobrego przykładu nie dają także dorośli kierowcy. Policjanci przez weekend zatrzymali  7 nietrzeźwych mężczyzn za kierownicą.  Niechlubny rekordzista miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jego niebezpieczna jazda wzbudziła niepokój innego uczestnika ruchu, który powiadomił policję. 55-letni nietrzeźwy kierowca przyznał, że wspólnie z kolegą jechali na imprezę.  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Z podobnymi konsekwencjami może liczyć się 26-letni mieszkaniec Ełku. Dzisiejszej nocy mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i na widok radiowozu zaczął uciekać. Po kilkudziesięciu metrach policjanci uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wtedy okazało się, że mężczyzna próbował uniknąć kontroli, ponieważ był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

ak

KPP Ełk

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze