Policjanci promowali bezpieczeństwo na wyciągu narciarskim

0

„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, pod takim hasłem giżyccy i wydmińscy policjanci spotkali się z młodymi narciarzami na wyciągu narciarskim w Okrągłym, gdzie poprzez gry, zabawę i konkursy najmłodsi uczyli się bezpieczeństwa na stokach oraz szkolili technikę jazdy pod czujnym okiem instruktora. Najszybsi na stoku otrzymali pamiątkowe kaski ochronne.

Akcję edukacyjno-informacyjną zorganizowali policjanci wspólnie z właścicielem wyciągu narciarskiego w Okrągłym. Głównym celem spotkania policjantów i młodych narciarzy było omówienie ważnych zasad bezpiecznego zachowania się na stokach, jak i zapoznanie z Dekalogiem Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Akcję poprowadził Kierownik Posterunku Policji w Wydminach asp. szt. Andrzej Pietnoczka, który na początku serdecznie przywitał wszystkich obecnych na stoku oraz opowiedział narciarzom o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na stokach . Szczególną uwagę zwrócił na obowiązek używania w czasie jazdy kasku ochronnego do tego przystosowanego. Obowiązek ten dotyczy osób które nie ukończyły 16 roku życia.

W słowach skierowanych do dorosłych narciarzy mówił i uczulał na uprawianie narciarstwa i snowboardingu na zorganizowanych terenach narciarskich w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Uprzedził również, że za łamanie tych zapisów ustawodawca przewidział karę grzywny nawet do 5000 złotych.

Na zakończenie spotkania został przeprowadzony konkurs na najszybszy zjazd ze stoku. Najlepsi i najszybsi uczestnicy zabawy otrzymali pamiątkowe kaski ochronne.

Źródło: KPP Giżycko 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze