Policjanci pomogli kobiecie w ciąży

0

Bezpieczeństwo na wodzie jest jednym z priorytetowych zadań policyjnych wodniaków. Pełniąc służbę na wodzie funkcjonariusze nie tylko wyciągają surowe konsekwencje wobec osób, które zachowują się niezgodnie z przepisami i pływają np. w stanie nietrzeźwości ale również ratują ludzkie życie i zdrowie. Są zawsze tam gdzie ich pomoc jest potrzebna, a tym razem pomogli kobiecie w ciąży.

Priorytetem każdego policjanta jest ochrona życia i zdrowia każdego człowieka. Niesienie pomocy innej osobie to zadanie pierwszego rzędu. Ryńscy wodniacy pełniąc służbę 14 sierpnia na Jeziorze Tałtowisko zauważyli grupę żeglarzy na jednym z jachtów, którzy potrzebowali pomocy.

Na pokładzie przebywała kobieta, która była w pierwszych miesiącach ciąży i jej stan zdrowia znacznie się pogorszył. Sytuacja wymagała pomocy medycznej. Jacht żeglarzy nie był w stanie dość szybko przetransportować kobiety, a przypłynięcie ratowników medycznych zajęłoby dłuższy czas. Po analizie odległości drogi do najbliższej jednostki medycznej, funkcjonariusze postanowili przetransportować kobietę drogą wodną do Mikołajek, gdzie kobieta została przekazana oczekującemu pogotowiu ratunkowemu.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze