W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych przeprowadzili 68 kontroli drogowych. W „ręce” policjantów wpadło 36 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.  Funkcjonariusze przeprowadzili 65 kontroli stanu trzeźwości, 1 rowerzysta miał 2,5 promila alkoholu, Otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych. Także doszło do dachowania osobówki, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego jednośladem okazało się, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. 31-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Do dachowania osobówki doszło w piątek (24.02) na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Wejdyki (gmina Ryn). Na łuku drogi 50-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto dachowało w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowały 3 osoby, nikomu nic się nie stało. Kierująca była trzeźwa, została ukarana mandatem karnym w wysokości 1020 złotych, na jej konto trafiły również punkty karne.

Natomiast prawo jazdy na okres trzech miesięcy stracił 44-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego za przekroczenie o 62 km/h prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tys. złotych, na jego konto również zostały dopisane punkty karne.

Funkcjonariusze także zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, w tym za niewłaściwy stan techniczny i brak badań technicznych oraz przeprowadzili 65 kontroli stanu trzeźwości kierujących.

Wśród kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego znalazł się również 1 kierowca niekorzystający z pasów bezpieczeństwa, a 2 nie ustąpiło pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi.

W związku z powyższym Policja ponownie ,,APELUJE,, do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i o to, by pamiętać , że po wypiciu alkoholu nie należy prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, roweru czy motocykla! 

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze