Policjanci podsumowali weekend na drogach powiatu

1

W miniony weekend giżyccy policjanci w trakcie wykonywania obowiązków służbowych pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę oraz zatrzymali do kontroli 43 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Kierująca BMW do kontroli drogowej została zatrzymana 12 maja, kilka minut po godzinie 11:00 w miejscowości Wilkasy. W trakcie kontroli okazało się, że kobieta była nietrzeźwa. Badanie staniu trzeźwości wykazało, że miała ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a pojazd został przekazany wskazanej osobie. 

W tym samym czasie, drugi z patroli ruchu drogowego pracował na miejscu zdarzenia z udziałem motocyklisty i osobowego auta. O wypadku przeczytasz w artykuleWypadek w Gajewie. Motocyklista zderzył się z volkswagenem [CZYTAJ] 

Ponadto w trakcie minionego weekendu policjanci ruchu przeprowadzili 77 kontroli drogowych. 43 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 21 z nich w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z kierowców rażąco przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, w wyniku czego zostało mu zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Pozostali kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi.

Funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za niewłaściwy stan techniczny pojazdu oraz brak badań technicznych. Sprawdzili stan trzeźwości u 58 kierujących.

(KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Marucha

Klusownikow nie lapia bo sami klusoja.