Policjanci podsumowali święta na drogach powiatu

1

Zakończyły się policyjne działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Od piątku (21.12) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku dbali o bezpieczeństwo podróżujących. W ciągu 6 dni trwania akcji na terenie naszego powiatu policjanci pracowali na miejscu 21 zdarzeń drogowych i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Długi świąteczny weekend za nami. Od piątku (21.12) do środy (26.12) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku prowadzili działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. W trakcie świątecznych dni, tradycyjnie na drogę wyjechało więcej patroli. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Do głównych zadań funkcjonariuszy należało przede wszystkim kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, a szczególnie ci najmłodsi oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę poświęcili również osobom pieszym, sprawdzali czy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym posiada elementy odblaskowe.

W ciągu 6 dni trwania akcji, policjanci powiatu giżyckiego pracowali na miejscu 21 zdarzeń drogowych – kolizji, ujawnili 2 kierowców w stanie nietrzeźwości, którzy mieli blisko 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze również zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Beetle, który pędził z prędkością 108 km/h na dopuszczalnej pięćdziesiątce przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki. Ponadto policjanci nałożyli na kierujących 51 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, a w tym szczególnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skierowali 8 wniosków o ukaranie do sądu i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
atomek

O dwóch pijakó za dużo. Mam nadzieje, że policja zrobi z nimi porządek. Jeżdżę z yanosikiem to wiem, że kontroli jest ostatnio coraz więcej.