Policjanci podsumowali długi weekend na drogach powiatu giżyckiego

0

W miniony długi weekend giżyccy policjanci pracowali na miejscu trzech niebezpiecznych zdarzeń drogowych oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Policjanci kolejny raz apelują o rozsądek za kierownicą i bezpieczną jazdę.

Do pierwszej niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w miniony piątek (30.04.) kilka minut przed godziną 18:00 na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Ruda. Kierujący volvo wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo skodzie, w wyniku czego doszło do zderzenia aut. Kierowcy byli trzeźwi, w wyniku tego zdarzenia z urazem kręgosłupa do szpitala trafiła 45-letnia pasażerka skody.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w niedzielę (02.05) na drodze krajowej nr 59 przed miejscowością Canki. Jak tłumaczył kierowca vw w pewnym momencie na łuku drogi na jezdnię wtargnęła sarna, w wyniku uniknięcia zderzenia ze zwierzęciem zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. Kierowca był trzeźwy, podróżował sam. Podczas zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Także przed miejscowością Zelki (gmina Wydminy) auto uderzyło w przydrożne drzewo. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca peugeota w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca tłumaczył, że przyczyną tego zdarzenia był inny kierujący, którego nie zastano na miejscu. Kierowca był trzeźwy, do szpitala w Ełku trafił 19-letni pasażer z obrażeniami ręki.

Na swojej drodze sarnę napotkała także 28-letnia kierująca peugeotem jadąc przez miejscowość Spytkowo (gmina Giżycko). W tym przypadku doszło do zderzenia ze zwierzęciem. Kierująca nie odniosła obrażeń była trzeźwa.

Funkcjonariusze zatrzymali również nietrzeźwą kierującą. 24-latka jechała fiatem przez miejscowość Bystry (gmina Giżycko), podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Straciła już prawo jazdy.

Wyobraźni zabrakło także jednemu z rowerzystów. Będąc w stanie nietrzeźwości postanowił wsiąść na rower. Jadąc chodnikiem ulicą Olsztyńską w Giżycku w pewnym momencie uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód uszkadzając drzwi auta. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze