Spotkanie z z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rynie/fot. KPP Giżycko

Niemal codziennie funkcjonariusze przyjmują zgłoszenia o różnego rodzaju oszustwach. Przestępcy, wykorzystując życzliwość i empatię innych osób, wyłudzają od nich, niejednokrotnie oszczędności całego życia. Aby obronić się przed tego typu działaniami, policjanci przypominają o zachowaniu czujności oraz prowadzą cykliczne spotkania z mieszkańcami powiatu.

We wtorek (30.08.) funkcjonariusze w Ryńskim Centrum Kultury spotkali się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej, by uczulić ich na czyhające zagrożenia. Podczas spotkania, funkcjonariusze omówili problematykę związaną z przestępczością przeciwko mieniu, na tzw. legendę. Głównym jej celem było upowszechnianie wiedzy na temat specyfiki działania oszustw metodą na „na wnuczka”, „na policjanta” czy „na wypadek”. Omówiony został również temat bezpiecznych zakupów w sieci, jak i „nie klikania” w linki, które zostały przesłane z niewiadomego źródła.

Policjanci apelują: nie dajmy się oszukać! Zawsze zachowujmy ostrożność, zwłaszcza gdy ktoś podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi nas o pieniądze lub mówi, że jest policjantem, a nasze pieniądze są zagrożone. Nie podejmujmy żadnych pochopnych działań, a informacją podzielmy się z najbliższymi. Nie przekazujmy też informacji o ilości pieniędzy, jakie mamy w domu lub na kontach bankowych.

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Artur Szpakowski

Brawo Patrycja