Policjanci odzyskali komputer skradziony z Urzędu Miejskiego w Giżycku

0

Wczoraj (15 marca) oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z Urzędu Miejskiego – Starostwa Powiatowego w Giżycku został skradziony komputer, który stał na korytarzu, był ogólnodostępny dla mieszkańców oraz interesantów instytucji. O całym zdarzeniu funkcjonariuszy powiadomiła pracownica. Straty oszacowano na kwotę ponad 4500 złotych. Zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie.

W czasie prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci zespołu operacyjno – rozpoznawczego wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Funkcjonariusze podejrzewali, że skradziony sprzęt znajduje się w jednym z giżyckich lombardów.

Około godziny 9:00 podejrzany o to przestępstwo Konrad K. został zatrzymany przez kryminalnych. 20 – latek przyznał się do kradzieży, powiedział funkcjonariuszom co zrobił ze skradzionym sprzętem RTV, przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Komputer wart ponad 4500 złotych mężczyzna zastawił w lombardzie za kwotę 300 złotych.

20 – letni Konrad K. jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się do jego popełnienia oraz wskazał wszystkie okoliczności zdarzenia.

Kryminalni odzyskali własność urzędu, komputer został przekazany właścicielom.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze