Policjanci odzyskali komputer skradziony z Urzędu Miejskiego w Giżycku

0

Wczoraj (15 marca) oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z Urzędu Miejskiego – Starostwa Powiatowego w Giżycku został skradziony komputer, który stał na korytarzu, był ogólnodostępny dla mieszkańców oraz interesantów instytucji. O całym zdarzeniu funkcjonariuszy powiadomiła pracownica. Straty oszacowano na kwotę ponad 4500 złotych. Zostało przyjęte zawiadomienie o przestępstwie.

W czasie prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci zespołu operacyjno – rozpoznawczego wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Funkcjonariusze podejrzewali, że skradziony sprzęt znajduje się w jednym z giżyckich lombardów.

Około godziny 9:00 podejrzany o to przestępstwo Konrad K. został zatrzymany przez kryminalnych. 20 – latek przyznał się do kradzieży, powiedział funkcjonariuszom co zrobił ze skradzionym sprzętem RTV, przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. Komputer wart ponad 4500 złotych mężczyzna zastawił w lombardzie za kwotę 300 złotych.

20 – letni Konrad K. jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się do jego popełnienia oraz wskazał wszystkie okoliczności zdarzenia.

Kryminalni odzyskali własność urzędu, komputer został przekazany właścicielom.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze