Policjanci odzyskali 16 skradzionych motocykli

0

Olsztyn.Do kradzieży z włamaniem doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca br. Sprawcy ukradli z salonu w sumie 16 motocykli o łącznej wartości ponad 600 tys. złotych. Funkcjonariusze z Olsztyna natychmiast zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Zabezpieczony został monitoring, dzięki któremu wytypowano pojazd którym poruszali się sprawcy. Informacja o zaistniałym zdarzeniu została rozesłana do wszystkich jednostek policji na terenie kraju. Wczoraj około godziny 14.00 w jednej z miejscowości pod Elblągiem funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o tę kradzież. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze byli zmuszeni oddać strzały ostrzegawcze , gdyż jeden z mężczyzn zaatakował policjanta.

Na posesji został odnaleziony samochód ciężarowy zapakowany po dach skradzionymi motocyklami. Technik kryminalistyki z Olsztyna przeprowadził oględziny zabezpieczonego mienia. Ustalono, że są to jednoślady ze stolicy Warmii i Mazur. Funkcjonariusze z Olsztyna przewieźli 56, i 41-latka do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W najbliższym czasie będą oni przesłuchani przez prokuratora z Prokuratury Olsztyn Południe, który prowadzi śledztwo w tej sprawie.

mo1

Jak mówią śledczy, sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Skradzione motocykle już są w Olsztynie i wkrótce zostaną przekazane właścicielowi.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn/ms/mp/in

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze