Policjanci odwiedzili przedszkole „Krasnal”

1

Giżyccy policjanci zawitali do przedszkola ,,Krasnal” w Giżycku. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą, w domu, na drodze oraz zabaw na powietrzu. Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas służby policjanci oraz wsiąść za kierownicę radiowozu oraz policyjnego motocykla.

Giżyccy policjanci każdego dnia zajmują się działaniami z zakresu profilaktyki, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci, mieszkańców oraz turystów w czasie wakacji. Dlatego też mundurowi z giżyckiej komendy spotkali się z dziećmi w giżyckim przedszkolu ,,Krasnal”. 

Policjanci mówili o tym, dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, przestrzegali przed wygłupami w wodzie, skakaniem „na główkę”, czy w miejscu gdzie nie znamy dna. Przypomniano również o samej kąpieli o tym, że zanim wejdziemy do wody trzeba się oswoić z temperaturą dzięki takiemu zachowaniu unikniemy skurczy mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne.

Policjantka przypomniała również o ostrożności na drodze i podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w podróży powinni korzystać z fotelików i pasów bezpieczeństwa. Natomiast podczas spacerów i spędzania czasu na placu zabaw, nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka czy place budowy.

Podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują podczas służby policjanci oraz wsiąść za kierownicę radiowozu oraz policyjnego motocykla.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
brawo

niech z taką akcją udadzą się na pewną ulicę, szczególnie w piątek,po wypłacie