Policjanci odwiedzają giżyckie szkoły

1

Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego to zadanie priorytetowe wszystkich dorosłych. Rozpoczęcie edukacji to duże przeżycie nie tylko dla dzieci ale także dla rodziców. Mali uczniowie mierzą się z nieznanym – stawiają pierwsze kroki ku dorosłości – w przenośni i dosłownie. Aby droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kontynuują działania edukacyjne.

Od wrześniu br dzielnicowi odwiedzają uczniów klas I-III w szkołach podstawowych na terenie powiatu giżyckiego. W trakcie spotkań funkcjonariusze omawiają z dziećmi podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Uczą przepisów i omawiają podstawowe zagrożenia występujące na drogach dotyczące w szczególności pieszych. Przypominają jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poruszać się po drodze.

Stróże prawa uświadamiają najmłodszym jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Policjanci zwracają się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczą w spotkaniach zadając wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazują się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Polak

Jak bedą w starszych klasach niech wezmą psa do wykrywania narkotyków.Połów będzie obfity