We wtorek (25.10.) dzielnicowa asp. Monika Korzeniowska Jach i funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką społeczną st. asp. Mariola Jagodzińska przeprowadziły spotkanie z seniorami w Klubie Seniora w Giżycku pod hasłem „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.

W trakcie pogadanki policjantki przedstawiły informacje na temat oszustw dokonywanych przez sprawców oraz sposobów uchronienia się przed nimi. Omówione zostały zasady zachowania się w przypadku próby dokonania oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, „na pracownika poczty”, a także co zrobić, gdy dostaniemy wiadomość sms z podejrzanym linkiem. Nie zabrakło również przykładów takich przestępstw, które zaistniały na terenie powiatu giżyckiego.

Funkcjonariuszki zapewniały słuchaczy, że najlepszą metodą, aby nie dać się okraść, jest przerwanie połączenia i zweryfikowanie informacji od nieznajomego z osobą najbliższą. Ponadto, wielokrotnie zaznaczały, że Policja nigdy nie angażuje osób postronnych w swoje działania, nigdy nie informuje o wypadkach czy zatrzymaniach przez telefon, nie prosi też o pieniądze.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali ulotki i materiały promocyjne w postaci breloków do kluczy, kubków i toreb materiałowych.

Źródło, fot.: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Seniorzy

Takie spotkania są nam potrzebne w różnych tematach w tym wieku. Bardzo bardzo dziękujemy paniom z Policji.