Policjanci kontrolują noszenie maseczek w sklepach i autobusach

8

Policjanci z giżyckiej komendy jaki i policjanci z podległych posterunków z Wydmin i Rynu sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. 

Każdego dnia w ramach pełnionej służby policjanci kontrolują placówki handlowe i środki transportu publicznego zwracając uwagę, czy obowiązujące przepisy związane z pandemią są przestrzegane przez mieszkańców miasta i powiatu.

W ramach kontroli przeprowadzonej we wtorek (19.10.2021 r.) policjanci ujawnili ponad 40 osób, które nie przestrzegały nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa maseczką w sklepie, w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie – przekazują giżyccy funkcjonariusze 

Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający:

  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • zaburzenia psychiczne,
  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
  • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa,
  • zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tentaki

Czy ktoś jeszcze w tym kraju przestrzega konstytucji ? Maski są nielegalne !! 1..Nie przyjmujemy mandatu , 2..sąd wyda nakaz do zapłaty 3.. Odwołujemy się 4.. sąd odwoławczy będzie chciał umorzyć postępowanie 5.. nie zgadzamy się chcemy wyrokowania ! 6.. sąd wydaje wyrok o bezpodstawnym nałożeniu mandatu ( konstytucja prawem nadrzędnym ) 7.. możemy pociągnąć do odpowiedzialności funkcjonariusza i osoby naruszające nasze prawa . Druki do pobrania i procedur są na stronach wielu fundacji przeciwstawiającym się bezprawiu ! Nie jesteśmy jeszcze Koreą czy chinami.

Kristof

Dokładnie tak! Zgadzam się z tym. Kto umie walczyć o swoje prawa ten je będzie miał.

18miesiecy bez maski

Znaczyć się ma że WYKRYWAlNOSC przestępstw rosnąć ma by podwyżka słuszna była. Szczepili się preparatem to czego się boją? Odporni na wiedzę

Ewelina

No i znów łapanki jak za czasów okupacji. Tyle że teraz to nie Niemiec jest przeciwko nam..

pandemia da wszystkim po dupie

W większości sklepów sam personel nie daje przykładu. Masek nie noszą wcale albo dla picu pod brodą. Jak widzą wchodzących policjantów to hasło „maskę z kieszeni”. Maska ma zasłaniać nos i usta a wiele osób wywala kichawy nad maskę. Wątpię, aby ludzie skrupulatnie wyrzucali maski po jednym użyciu. Płyny do dezynfekcji w sklepie też omijają. Głupiego robota.