Policjanci kontrolują noszenie maseczek w sklepach i autobusach

8

Policjanci z giżyckiej komendy jaki i policjanci z podległych posterunków z Wydmin i Rynu sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. 

Każdego dnia w ramach pełnionej służby policjanci kontrolują placówki handlowe i środki transportu publicznego zwracając uwagę, czy obowiązujące przepisy związane z pandemią są przestrzegane przez mieszkańców miasta i powiatu.

W ramach kontroli przeprowadzonej we wtorek (19.10.2021 r.) policjanci ujawnili ponad 40 osób, które nie przestrzegały nakazu zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa maseczką w sklepie, w kościele, w kinie, w przychodni czy w autobusie – przekazują giżyccy funkcjonariusze 

Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający:

  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • zaburzenia psychiczne,
  • niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim,
  • trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa,
  • zaawansowane schorzenia neurologiczne, układu oddechowego lub krążenia, przebiegające z niewydolnością oddechową lub krążenia.
fot. KPP Giżycko
fot. KPP Giżycko

(źródło: KPP Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Tentaki
Tentaki
22 października 2021 09:13

Czy ktoś jeszcze w tym kraju przestrzega konstytucji ? Maski są nielegalne !! 1..Nie przyjmujemy mandatu , 2..sąd wyda nakaz do zapłaty 3.. Odwołujemy się 4.. sąd odwoławczy będzie chciał umorzyć postępowanie 5.. nie zgadzamy się chcemy wyrokowania ! 6.. sąd wydaje wyrok o bezpodstawnym nałożeniu mandatu ( konstytucja prawem nadrzędnym ) 7.. możemy pociągnąć do odpowiedzialności funkcjonariusza i osoby naruszające nasze prawa . Druki do pobrania i procedur są na stronach wielu fundacji przeciwstawiającym się bezprawiu ! Nie jesteśmy jeszcze Koreą czy chinami.

Kristof
Kristof
odpowiedział na komentarz  Tentaki
23 października 2021 11:38

Dokładnie tak! Zgadzam się z tym. Kto umie walczyć o swoje prawa ten je będzie miał.

18miesiecy bez maski
18miesiecy bez maski
22 października 2021 05:32

Znaczyć się ma że WYKRYWAlNOSC przestępstw rosnąć ma by podwyżka słuszna była. Szczepili się preparatem to czego się boją? Odporni na wiedzę

Ewelina
Ewelina
21 października 2021 23:41

No i znów łapanki jak za czasów okupacji. Tyle że teraz to nie Niemiec jest przeciwko nam..

pandemia da wszystkim po dupie
pandemia da wszystkim po dupie
21 października 2021 11:37

W większości sklepów sam personel nie daje przykładu. Masek nie noszą wcale albo dla picu pod brodą. Jak widzą wchodzących policjantów to hasło „maskę z kieszeni”. Maska ma zasłaniać nos i usta a wiele osób wywala kichawy nad maskę. Wątpię, aby ludzie skrupulatnie wyrzucali maski po jednym użyciu. Płyny do dezynfekcji w sklepie też omijają. Głupiego robota.